Nasza 10 – osobowa drużyna pod opieką druhen Anety Trutkowskiej i Beaty Smodrzewskiej wyruszyła na XXVIII Wędrówkę Zuchową „Bartek” – „Na tropie nowej przygody” zorganizowanej przez Namiestnictwo Zuchowe i Komendę Hufca ZHP w Busku – Zdroju w dniach 3 i 4 czerwca 2011r.przemierzyliśmy 10 km od Kargowa do Tucząp. Pomimo bardzo upalnej aury dzielnie przemierzyliśmy całą trasę. W szkole w Tuczępach posililiśmy się pyszną zupą i rozpakowaliśmy swoje rzeczy, gdyż tutaj także mieliśmy nocować. Po krótkim odpoczynku po marszu udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą i podziwialiśmy pokaz taneczno – zręcznościowy zespołu mażoretek „Rytm” ze Skalbmierza. Następnie wspólnie przemaszerowaliśmy przez rynek Tucząp. Wieczorem odbyła się kolejna część imprezy zuchowej, jakim była zabawa taneczna pod nazwą „Biały Bal”.

31 maja 2011 r. wzięliśmy udział w II Turnieju Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Busku – Zdroju. Zlot odbył się na Sali gimnastycznej i placu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Busku – Zdroju. Nasza drużyna wyruszyła w 8- osobowym składzie pod opieka naszych druhen Anety Trutkowskiej i Beaty Smodrzewskiej oraz druhny Ligii Płonki – naszej pani dyrektor. Impreza składał się z dwóch części. Pierwsza odbyła się na sali gimnastycznej gdzie instruktorzy drużyn przedstawili prezentacje multimedialne swoich drużyn celem przedstawienia swojego dorobku. Mogliśmy obejrzeć wystawę prac plastycznych, bowiem jednym z zadań przedrajdowych było przygotowanie przez każdą drużynę plakatu wspólnego pt. „Moje marzenia” oraz indywidualne prace poszczególnych uczestników. Nasza praca zdobyła w konkursie I miejsce, także w kategorii prac indywidualnych Agnieszka K otrzymała wyróżnienie. Później impreza przeniosła się w plener na boisko szkolne. Tutaj odbyła się olimpiada sportowa na wesoło - turniej gier i zabaw zręcznościowych – sztafecie z przeszkodami, na miotle, wężu i hulaj hoop`ie. W zawodach sportowych nasza drużyna także wiodła prym zdobywając I miejsce. Pod koniec zmagań sportowych smakowaliśmy pieczone na grillu kiełbaski.

Rajd Harcerski „Szlakiem Powstania Styczniowego” w tym roku odbył się 24.03.2012r. W rajdzie wzięli udział jak co roku zuchy i harcerze z hufca buskiego. My wyruszyliśmy 10 -cio osobową drużyną pod opieka druhny A. Trutkowskiej i druhny B. Smodrzewskiej. Rajd rozpoczął się zbiórką pod Domem Harcerza w Busku –Zdroju. Trasa szlakiem ścieżki rowerowej mijała bardzo przyjemnie zwłaszcza ze była w towarzystwie gorących promieni słonecznych. Gdy dotarliśmy na miejsce odpoczęliśmy przy herbatce i grilu z pieczoną kiełbaską. Następnie odbyła się część oficjalna, apel poległych, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod pomnikiem bohaterów Powstania Styczniowego. W tym roku zabrakło inscenizacji walk na polach Grochowisk. Na zakończenie zjedliśmy gorąco grochówkę.

Popularne walentynki-dzień zakochanych bardzo dobrze przyjęły się w naszej placówce. Robimy to przedsięwzięcie metodą projektu.Wspólnie układamy scenariusze przedstawienia,konkursy ,zabawy. Wykonujemy skrzynię walentynkową,do której można wrzucać walentynkowe kartki i listy.Planujemy kogo zaprosić ,co możemy przygotować na poczęstunek,jakie podarki sercowe możemy wykonać dla pracowników placówki.Staramy się aby wieczór walentynkowy co roku wyglądał inaczej, dlatego też wyszukujemy róże ciekawostki,dekoracje,rekwizyty,przebrania dla prowadzących i lubiących się pośmiać.Pieczemy ciasteczka,robimy serca z masy solnej.Ogłaszamy konkurs na najładniejszą walentynkę.Wspólnie z naszymi paniami Beatą Smodrzewską i Anetą Trutkowską, układamy pytania do Randki w ciemno i zabawy Przez żołądek do serca.Poznajemy wykwintne dania którymi można oczarować bliską osobę czy sympatię. Przy dekoracji pomaga nam pani Małgosia Pasternak.

W tym dniu nie brakuje nagród dla uczestników zabaw, żartów ,słodkości i tańców w rymie disco.

Jest super…..

W ramach współpracy z Referatem Nieprzetartego Szlaku Chorągwi w Kielcach chętnie reprezentujemy placówkę w środowisku, wyjeżdżamy na festiwale piosenki do Domu kultury w Zawichoście. Pilnie przygotowujemy się na próbach, ćwiczymy głos i odpowiednią modulację aby wypaść jak najlepiej. Jak na razie wszystkie starania przynoszą oczekiwane efekty. Podbijamy publiczność, a nasze druhny Aneta Trutkowska Beata Smodrzewska mocno trzymają za nas kciuki.

W tym roku festiwal odbył się 19 stycznia i przygotowywałyśmy piosenki noworoczne.

W ubiegłym roku przegląd piosenki mikołajowej.

Z niecierpliwością czekamy do następnego wyzwania. Czuwaj….