Kliknij na obraz, aby obejrzeć film.

 

obraz

W tym roku naszych wychowanków również odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty, a radość w tym pięknym dniu nie miała końca.

1671694366470W niedzielę mieliśmy przyjemność gościć wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy specjalnie dla naszych wychowanków przeprowadzali ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Jednym z ciekawszych elementów, który ćwiczyły dzieci było zakładanie stazy, która tamuje krwawienie podczas wszelkiego rodzaju urazów. Ta umiejętność przydała się również podczas zorganizowanego przez gości toru przeszkód, zakończonego atrakcyjnymi nagrodami. Oceniane były zarówno szybkość jak i zaangażowanie w wykonywane zadania. Miłym akcentem na koniec dnia było wspólne grillowanie.

 

 

1671694366470W dniu 17 sierpnia 2023r., wychowankowie wspólnie z wychowawcami udali się do  Aquaparku w Krakowie, który zapewnia szeroką gamę atrakcji. Znajdują się tam cztery zjeżdżalnie zewnętrzne, rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe. Oprócz tych atrakcji można również aktywnie spędzić czas poprzez grę w koszykówkę czy piłkę wodną. Z pewnością był to dzień pełen niesamowitych wrażeń.

 

 

167169436647030 czerwca wychowankowie wspólnie z wychowawcami udali się na kręgle do Buska - Zdroju. Wspólna rozgrywka przyniosła dużo pozytywnej energii, a także uśmiechu na twarzy. Po zakończonej grze razem wybraliśmy się na pizze.

 

 

1671694366470W dniach od 24.06.2023r., do 02.07.2023r.,  nasi wychowankowie przebywali na kolonii w ośrodku rekreacyjnym z Chłapowie. Podczas pobytu  zwiedzili wiele pięknych miejsc, podziwiali zachód słońca, odwiedzili molo w Sopocie, a także nadmorskie miejscowości. Odbył się również rejs statkiem. Wrócili bardzo zadowoleni, przywożąc wspaniałe wspomnienia z pobytu.

 

 

167169436647026 maja 2023r., nasi wychowankowie uczestniczyli w XXXVIII Wędrówce „Bartek". Trasa rajdu prowadziła z Chotla Czerwonego przez Gorysławice do Wiślicy. Na trasie rajdu zostało przygotowanych wiele atrakcji min: strzelanie z łuku do celu, pokaz umiejętności tanecznych mażoretek oraz zwiedzanie muzeum archeologicznego w Wiślicy.

 

 

Ferie zimowe 2018W okresie ferii zimowych staraliśmy się aktywnie wykorzystywać wolny od zajęć szkolnych czas. Były więc wyjazdy do kina, wyjazdy na kręgle, na lodowisko, czy do bawialni. Odbywały się zajęcia kulinarne, zajęcia sportowe, konkurs plastyczne oraz gry i zabawy na terenie placówki. 6 wychowanków z powodzeniem uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie, gdzie zajęliśmy wszystkie miejsca na podium oraz wyróżnienia. Podczas ferii wspólnie świętowaliśmy Walentynki, biorąc udział w grach przygotowanych specjalnie na tę okazję, a wszyscy pracownicy otrzymali ręcznie robione serca. Ponadto, grupa wychowanków spędziła tydzień na zimowisku w Białym Dunajcu.

 

 

 

 

Kurs samoobrony10.02.2018r na terenie naszej placówki został zorganizowany kurs samoobrony dla wychowanków, który poprowadził Pan Marek Prasek - mistrz karate kyokushin. Podczas zajęć staraliśmy się poznać metody radzenia sobie w sytuacji kryzysowej, tego jak się zachowywać i jak się skutecznie bronić. Dowiedzieliśmy się jak przy odpowiednim treningu psychicznym i fizycznym, możemy radykalnie zmniejszyć ryzyko napadu lub utraty zdrowia czy życia podczas niespodziewanego ataku w sytuacjach dnia codziennego.

Zajęcia uczą, nie tylko tego jak nie wpadać w panikę podczas napotkanego zagrożenia, ale również dodają pewności siebie oraz są świetną formą spędzania wolnego czasu. W przyszłości na pewno będziemy chcieli jeszcze raz skorzystać z zajęć pod okiem mistrza.

 

 Ze świątecznymi życzeniami   Ze świątecznymi życzeniami  Ze świątecznymi życzeniami

18.12.2017r. w naszym domu mieliśmy przyjemność gościć Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Krystiana Jarubasa. Wraz z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowankowie otrzymali upominki. Dzieci bez skrępowania odpowiadały na zadawane pytania, a także historie z dnia codziennego. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pamięć, wspólnie spędzone chwile oraz otrzymane łakocie.

Spotkanie wigilijne w naszej Placówce6 grudnia w naszej Placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Podobnie jak w latach poprzednich dyrektor, wychowawcy oraz podopieczni zasiedli do wspólnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi. Tradycyjne łamanie się opłatkiem i świąteczne życzenia poprzedził bogaty program artystyczny przygotowany na świąteczny wieczór przez wychowanków Placówki. Uczestników w świąteczny nastrój wprowadziły swoimi jasełkami dzieci. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek.

Po występie artystycznym dyrektor Placówki Piotr Zeljaś powitał wszystkich zebranych, dziękując za przybycie oraz podkreślając wyjątkowość tego spotkania. Słowo przed Świętami Bożego Narodzenia skierował do zgromadzonych gości ksiądz biskup Jan Piotrowski. Głos zabrał także Jerzy Kolarz – Starosta Buski, który złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas także: ks. dziekan Marek Małczęć - Proboszcz Parafii Stary Korczyn, Karol Kliś Dyrektor Departamentu Organizayjno - Administracyjnego Urzędu Marszałkowskiego, insp. Jakub Kosiń – Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju, bryg. mgr inż. Artur Brachowicz - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku -Zdroju, Paweł Zagaja -Wójt Gminy Nowy Korczyn, Piotr Strach- Zastępca Wójta Gminy Nowy Korczyn, Bożena Kruk -Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie, mgr Barbara Karnawalska - Dyrektor Zespół Szkół w Nowym Korczynie, Łukasz Palmowski - Dyrektor ds. Handlowych w Uzdrowisku Busko Zdrój, Marcin Nurek - Dyrektor Sanatorium Marconi , Bożena Korczak- właścicielka Sanatorium ,,Słowacki”, Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska ,licznie przybyli sponsorzy oraz przyjaciele naszego domu. W czasie spotkania był czas na wzajemne życzenia, dzielenie się opłatkiem.

Film do pobrania [ 485mb ]