Ferie zimowe 2018W okresie ferii zimowych staraliśmy się aktywnie wykorzystywać wolny od zajęć szkolnych czas. Były więc wyjazdy do kina, wyjazdy na kręgle, na lodowisko, czy do bawialni. Odbywały się zajęcia kulinarne, zajęcia sportowe, konkurs plastyczne oraz gry i zabawy na terenie placówki. 6 wychowanków z powodzeniem uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie, gdzie zajęliśmy wszystkie miejsca na podium oraz wyróżnienia. Podczas ferii wspólnie świętowaliśmy Walentynki, biorąc udział w grach przygotowanych specjalnie na tę okazję, a wszyscy pracownicy otrzymali ręcznie robione serca. Ponadto, grupa wychowanków spędziła tydzień na zimowisku w Białym Dunajcu.

 

 

 

 

Kurs samoobrony10.02.2018r na terenie naszej placówki został zorganizowany kurs samoobrony dla wychowanków, który poprowadził Pan Marek Prasek - mistrz karate kyokushin. Podczas zajęć staraliśmy się poznać metody radzenia sobie w sytuacji kryzysowej, tego jak się zachowywać i jak się skutecznie bronić. Dowiedzieliśmy się jak przy odpowiednim treningu psychicznym i fizycznym, możemy radykalnie zmniejszyć ryzyko napadu lub utraty zdrowia czy życia podczas niespodziewanego ataku w sytuacjach dnia codziennego.

Zajęcia uczą, nie tylko tego jak nie wpadać w panikę podczas napotkanego zagrożenia, ale również dodają pewności siebie oraz są świetną formą spędzania wolnego czasu. W przyszłości na pewno będziemy chcieli jeszcze raz skorzystać z zajęć pod okiem mistrza.

 

 Ze świątecznymi życzeniami   Ze świątecznymi życzeniami  Ze świątecznymi życzeniami

18.12.2017r. w naszym domu mieliśmy przyjemność gościć Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Krystiana Jarubasa. Wraz z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowankowie otrzymali upominki. Dzieci bez skrępowania odpowiadały na zadawane pytania, a także historie z dnia codziennego. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pamięć, wspólnie spędzone chwile oraz otrzymane łakocie.

Spotkanie wigilijne w naszej Placówce6 grudnia w naszej Placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Podobnie jak w latach poprzednich dyrektor, wychowawcy oraz podopieczni zasiedli do wspólnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi. Tradycyjne łamanie się opłatkiem i świąteczne życzenia poprzedził bogaty program artystyczny przygotowany na świąteczny wieczór przez wychowanków Placówki. Uczestników w świąteczny nastrój wprowadziły swoimi jasełkami dzieci. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek.

Po występie artystycznym dyrektor Placówki Piotr Zeljaś powitał wszystkich zebranych, dziękując za przybycie oraz podkreślając wyjątkowość tego spotkania. Słowo przed Świętami Bożego Narodzenia skierował do zgromadzonych gości ksiądz biskup Jan Piotrowski. Głos zabrał także Jerzy Kolarz – Starosta Buski, który złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas także: ks. dziekan Marek Małczęć - Proboszcz Parafii Stary Korczyn, Karol Kliś Dyrektor Departamentu Organizayjno - Administracyjnego Urzędu Marszałkowskiego, insp. Jakub Kosiń – Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju, bryg. mgr inż. Artur Brachowicz - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku -Zdroju, Paweł Zagaja -Wójt Gminy Nowy Korczyn, Piotr Strach- Zastępca Wójta Gminy Nowy Korczyn, Bożena Kruk -Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie, mgr Barbara Karnawalska - Dyrektor Zespół Szkół w Nowym Korczynie, Łukasz Palmowski - Dyrektor ds. Handlowych w Uzdrowisku Busko Zdrój, Marcin Nurek - Dyrektor Sanatorium Marconi , Bożena Korczak- właścicielka Sanatorium ,,Słowacki”, Klub Motocyklowy Brave Dogs Polska ,licznie przybyli sponsorzy oraz przyjaciele naszego domu. W czasie spotkania był czas na wzajemne życzenia, dzielenie się opłatkiem.

Film do pobrania [ 485mb ]

Udział w Koncercie Finałowym Szlachetnej Paczki w Pińczowie10 grudnia podopieczni naszej Placówki wraz z wychowawcami uczestniczyli w Koncercie finałowym Szlachetnej Paczki w Pińczowie. Mieli tą przyjemność dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia Motocyklowego Brave Dogs Polska, które odwiedziło nasze dzieci w Placówce 25 listopada. Motocykliści przekazali wówczas dzieciom i młodzieży przeróżne rzeczy: od zabawek, poprzez artykuły szkolne i biurowe (kredki, zeszyty, bloki rysunkowe) oraz żywność, kończąc na środkach czystości i ubraniach, jak również - tort z wizerunkiem misia z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Stowarzyszenie było organizatorem niedzielnej imprezy, która odbyła się w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie. Dzieci i młodzież – oprócz posłuchania dobrej muzyki, mogli także skorzystać z innych atrakcji, m.in.: wykonywanie ozdób świątecznych i zabawek z balonów, malowanie twarzy, ścianki spinaczkowej.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Brave Dogs Polska za zaproszenie i mile spędzone niedzielne popołudnie.

Akcja Wojewody Świętokrzyskiego ,,Potrzebuję rodziców od zaraz” edycja 2017 Akcja Wojewody Świętokrzyskiego ,,Potrzebuję rodziców od zaraz” edycja 2017

Wyjście do cyrkuW dniu 22.06.2017 najmłodsi wychowankowie naszej Placówki udali się na wycieczkę do cyrku.

Występy zrobiły na nich niesamowite wrażenie.

Najmłodsi z uwagą obserwowały kolejne atrakcje jakie na nich czekały.

Najbardziej podobały się im występy klaunów, żonglerka, pokazy akrobatyczne i tresura zwierząt w szczególności lwów i tygrysów.

Festyn „NIE MA JAK RODZINA” - relacja26 maja 2017 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju już po raz 11-sty zorganizowało festyn rodzinny „Nie ma jak rodzina”. Impreza miała miejsce w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego.

Jednym z założeń imprezy jest promowanie rodzicielstwa zastępczego.

Wzięli w niej udział także wychowankowie z naszej Placówki.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali : Pan Andrzej Gądek – vice przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Pan Stanisław Klimczak – w-ce Starosta Buski wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panem Andrzejem Smulczyńskim oraz prezesem Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A Panem Wojciechem Legawcem.

 Festyn Rodzinny „Nie Ma Jak Rodzina”

Święta WielkanocneWielkanoc. To czas nadziei, radości, które powinny zagościć w każdym domu.

Jak co roku Pan Dyrektor, pracownicy i wychowawcy Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Winiarach tworzą taką atmosferę dla swoich podopiecznych.

Także i w tym roku nie zabrakło tego co najważniejsze – wspaniałej świątecznej atmosfery i wielkiego zaangażowania by te Święta były wyjątkowe.

Śniadanie Wielkanocne spożywaliśmy w towarzystwie księdza Marka Małczęcia – dziekana parafii w Starym Korczynie.

W śniadaniu uczestniczyli wszyscy obecni wychowankowie, pracownicy oraz Pan Dyrektor.