Inspektor ochrony danych (IOD)
Bartosz Świetnicki
tel. 41 370 50 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obowiązek informacyjny dotyczący pozyskanych danych osobowych przez administratora w formie zindywidualizowanej i uwzględniającej charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania danych osobowych realizowany jest przy każdej czynności, w ramach której przetwarzane są dane osobowe przez administratora, a w szczególności poprzez:

  1. realizację obowiązku informacyjnego przez poszczególne komórki organizacyjne placówki przy pierwszym kontakcie z osobą fizyczną oraz umieszczenie obowiązków informacyjnych na drukach/wnioskach dostępnych na stronie internetowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej;
  2. oznakowanie miejsc objętych monitoringiem przy jednoczesnym spełnieniu obowiązku informacyjnego w tym zakresie;
  3. przekazanie wymaganych informacji w momencie pozyskiwania zgody na przetwarzanie danych osobowych (w wyjątkowych przypadkach, kiedy brak  przesłanek legalizujących przetwarzanie danych na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych).

W razie zaistnienia potrzeby wykonania praw przysługujących podmiotowi danych na mocy art. 15 – 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, należy zwrócić się do inspektora ochrony danych, który udzieli informacji o zasadach i formie wykonania praw osoby, której dane dotyczą.