Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach

Dzień Dziecka w Bałtowie

1.W dniu 31.05.2014 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka,  została dla naszych podopiecznych zorganizowana wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Zwiedzanie  JuraParku rozpoczęliśmy się od przejścia szlakiem dydaktycznym podzielonym na okresy geologiczne. Dzieci miały sposobność podziwiać nie tylko liczne modele dinozaurów, ale również dzięki przewodnikowi, dowiedziały się jak żyły te intrygujące stworzenia wiele milionów lat temu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie dzięki technologii 3D mieliśmy okazję przenieść się w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

 Największym zainteresowaniem naszych podopiecznych cieszył się Zwierzyniec Bałtowski, w którym dzieci spotkały wiele gatunków kolorowych ptaków i ssaków. Po tak licznych  przygodach, kiedy zmęczenie dawało się we znaki zafundowaliśmy uczestnikom naszej wyprawy 400 metrowy zjazd Rollercoasterem. Taki zastrzyk adrenaliny dodał wszystkim energii, ale i zaostrzył apetyt. Zakończyliśmy więc nasz pobyt w Bałtowie i udaliśmy się na pyszny obiad do Ostrowca Świętokrzyskiego. Po drodze do Placówki postanowiliśmy jeszcze zatrzymać się na lodach, by deserem uwiecznić ten wspaniały dzień. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Delta oraz firmie PSB, którzy wspierali nas w organizacji tego wyjątkowego dnia.

 {AG rootFolder="/images/sampledata/" thumbWidth="120" thumbHeight="80" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="0" paginImagesPerGallery="10" albumUse="0" showSignature="0" plainTextCaptions="0" ignoreError="0" ignoreAllError="0" template="classic" popupEngine="slimbox"}2014/01{/AG}